Březen 2016

Máš ještě dva pokusy

18. března 2016 v 13:07 | Spoon |  Témata týdne
Heslo je nesprávné. Zkus to znovu, máš ještě dva pokusy.

Naivita je přirozená. Normální. Ostatně...když všem věříte, jste pitomec, když nikomu nevěříte, jste "weirdo", podivín. A lidé preferují pitomce před jedinci, co se krapet liší.
Jak se říká, podej čertu prst a sežere ti ruku. Nikdy jsem nepochopila, jak je možné, že v myslících stvořeních, v inteligentních tvorech, jako jsou lidé se může nalézt tolika sobeckosti a ač si většinou netroufám takhle přemýšlet, možná i zla. Nejhorší je, že všichni jako by měli obličej za jednou a tou samou hřejivě oranžovoužlutou maskou lásky a pokory...komu věřit a komu ne?

Rozhodně ne těm, co už nám v minulosti ublížili. Za tím si stojím a stát si budu, ač mi mnozí nejspíš budou oponovat, kdo ví, možná i nějaká část ze mě, co má sklony odpouštět rychleji než je rychlost světla se k nim připojí. Lidi se úplně k lepšímu prostě nemění. Zcela nejde změnit nic. Lidé se s těmihle vlastnostmi rodí, jsou součástí jejich temperamentu, a i když se budou chovat už dlouhý čtyři roky jako andělé svatí, stále v nich bude zakořeněno cosi prohnilého. Jako téměř úplně každý i já patřím k těm, co už aspoň jednou v životě dali někomu druhou šanci. A doplatili na to. Co tím získali? Jen další várku bolesti...a nejsem si jistá, jestli mám dostatečně masochistické sklony, abych něco takového ocenila.
Už jen jeden pokus...nebo možná dva...tři...nebo nespočet. Protože jsme všichni stejně důvěřiví a naivní.

Vaše Spoon