Fenomén dnešní doby aneb buďme všichni narušení

17. dubna 2016 v 23:50 | Spoon |  Uvztekané názorovky s kapkou štiplavý satiry v doporučeným množství
Je libo spolehlivý poutač pozornosti pro všechny ať už začínající nebo profesionální attention whores?
Chcete být opředena jistou tajuplností a vyzařovat nádherně temnou auru?
Jste absolutně znuděná, nedokážete se zbavit pocitu, že jste strašně moc jiná a nikdo vám nerozumí?
Jste zblbnutá trendem sociálních sítí?

Psycho lifestyle. Chcete-li foneticky, sajkou lajfstajl. Chcete-li rádoby foneticky, psycho lajfstajl.


Jak poznáte jedince postihnutého tímto, modleme se, přechodným fenoménem?
Obvykle se jedná o dívku, věk 12-17, hypochondrie v oblasti psychických poruch (nejčastěji chronických depresí, sociální fobie a - světě, drž se - psychopatie), neoblomný pocit vlastní unikátnosti a silné odlišnosti od ostatních vrstevníků, platonická zamilovanost do Tatea z American Horror Story (a touha taky být milována rádoby psychopatem, co je vlastně mrtvej), cigareta, zcizená mamce, v puse, zkušenost se sebepoškozováním příborovým nožem nebo kulatýma nůžkama, kudy chodí, tudy hejtí tuhle zkaženou společnost, dvoucentimetrové černé linky kam se podíváš, předstírání zapšklosti a nesnášenlivosti, ale ve skutečnosti to bývají družné a velmi výřečné slepičky. Kokodák.


Já teda nevím, ale za dávných dob, kdy ještě foťáky zachycovaly jen významné okamžiky a lidé věděli, jak komunikovat s jinými lidmi mimo četovací okénko (ne, že já bych věděla) by nikoho ani nenapadlo chlubit se psychickou poruchou, natož se o postihnutí něčím takovým dokonce snažit přesvědčit ostatní a to s absolutním psychickým zdravím. No, absolutním teda vlastně asi ne.

Anebo si fyzicky ubližovat a pak to fotit na sociálně sítě, stejně tak jako fotit strašně melancholický fotky s černobílým efektem na instáči a k tomu si napsat, že uvažujete o sebevraždě a že na tomhle hrozným světě vlastně už vůbec nechcete být. Něco jako - jsem nezajímavá citová vyděračka a lovkyně komplimentů - pojď mi říct, jak jsem hrozně úžasná a výjimečná a jak si nemám brát život. (i když tohle už, díky Ti sám velký Belzebube, jakž-takž opadlo).
Zpět k "psycho". Nemyslím si, že člověk, co skutečně navštěvuje psychologa či psychiatra by měl být terčem posměchu, ukažme si na něj. Psych. je lékař jako každý jiný a psychické zdraví rovněž zdraví jako každé jiné. Psychická hygiena je důležitá úplně stejně jako třeba hygiena zubní, ne-li víc. Ale...
Z mého pohledu tito v podstatě děti prostě procházejí obdobím pubescence, jež může být provázeno rychlými změnami nálad a občasnými velmi nepříjemnými pocity - proč z toho hned neudělat deprese?


Každý touží být originální a jiný, až jsou vlastně všichni tak moc stejní. Vůbec si neuvědomují, že jediná šance, jak zůstat unikátní (a pokud možno i důstojný) je být svůj, sám sebou. Žádná fraška, žádný divadýlko. Lidi, proboha, mě teda s prominutím přijde, že vy ani nevíte, co se pod pojmem "psycho" vůbec schovává. Takové závažné psychické poruchy nejsou vůbec žádná prča, žádnej lajfstajl, jsou to vlastně taky nemoci. Představte si, že byste založili svou image na tom, že máte chronickou rýmu. Rýma lajfstajl, hehe.

Nejvíc mi stejně vždycky hned žlučí, když si vedle nějakých pofiderních komercí zviklaných interpretů pop-music scény začnout brát za modlu mého milovaného Kurta a se znalostí tří nejznámějších písní všem cpou, jak strašně milují Nirvanu, jako divé skupují trička s jejich motivem a po všech tumblrech, fejsbůkách a instagrámoších si píši slova z úst Cobainových. Kurte, ty to vidíš.


Předpokládám, že to zmizí stejně, jako zmizelo "emo" (alias původně hudební subkultura, co se trošku zvrhla) a "crazy" (aneb soutěž, kdo je víc bláznivý, co dělá hloupější věci a plácá na sebe víc barviček). Přeci jen Lana Del Rey nebude moct navždy podstupovat plastické operace a i psychiatři jednou přestanou vydávat antidepresiva každýmu debilovi. Nezapomeňte, čím víc sebelítosti a snahy o izolaci od společnosti, tím víc psycho. Bacha na předávkování práškama, abyste jen tak náhodou tu sebevraždu vážně nespáchali.


Vaše Spoon

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Snílek. Snílek. | Web | 25. dubna 2016 v 19:14 | Reagovat

Jak výstižné a pravdivé. Ještě by možná stálo za zmínku, že někteří tito jedinci také sledují anime, a i právě zde můžou mít nějakého svého fiktivního oblíbence. Znám taková stvoření, co dokážou pištět mnohem více než siréna, když se někdo zmíní o právě jejich oblíbeném hrdinovi. To je potom teprv pořádné utrpení.
Navíc, já osobně mám kamaráda, který je právě v Kroměříži na léčení asi po dobu 2 měsíců. V pořadí jeho 2. léčba.

2 Spoon Spoon | Web | 27. dubna 2016 v 21:54 | Reagovat

[1]: Podle mě nejčastěji sledují Death note a všude si píší, že si další na řadě, kdo bude zapsán v zápisníku smrti.

Já taky znám pár lidí, co se léčili/léčí a vím, že to není žádný téma, co by se mělo brát na lehkou váhu. A stavět na něčem takovým image? To je prostě přes čáru.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.