Květen 2016

Rádoby kultúra a novodobý coolty

26. května 2016 v 17:13 | Spoon |  Uvztekané názorovky s kapkou štiplavý satiry v doporučeným množství
Máte kolem cestu. Nebo třeba ani ne. Vetřou se všude. Hrozím se dne, kdy otevřu ledničku a tam...studentský Majáles.

Všude se poflakující omladina s lahvemi alkoholu v rukou a že je jim patnáct? Je přece Majáles! Zvraceníbudící zápach pálící se trávy se rozpustile line každým místečkem, které si pro sebe tento studentský festival dotěrnosti, lehkého alkoholismu a hipsterů ukořistil na těch nekonečných pět dní.
Přátelská atmosféra? Když se člověk posadí na lavičku a je arogantně vyfakován obtloustlým nedomrdlým impotentem. Jo. S radostí. Nakálet a rozmazat.
Přilejvání bezínu do pomyslného ohně rivality mezi sousedními školami jen tak pro nic za nic, asi to organizátorům přijde jako nesmírná vesmírná prča. Agresivní a vulgární slovní konfrontace, výhružky, ničení přátelství.
Nesmíme opomenout skvělý přístup všech těch z řad dobrovolníků, jež nabírají s obléknutím si toho pitomého dobrovolnického trička jisté nabubřelosti, já jsem někdo víc, kdo seš jako ty, nulo?
Hejt frí, jejíž podporovatelé se na lehce asociální osoby nebo lidi s komunikačními problémy dívají jako na největší vyvrhely společnosti.
Ubývá workshopů a přibývá pro mě trochu nepochopitelných urban akcí, jejíž význam mi zůstává skryt, horší a horší kapely. Stále oplzlejší společenství fanoušků a účastníků festivalů, perverzní narážky od těchto naprosto neznámých, po sobě se plazící páry volně v parku, bez ostychu či sebekázně.

Ne, díky, zůstanu doma.
(a nechce se mi dneska nic formátovat, jdu si radši lehnout!)


Vaše Spoon

Dodatečný výdech 30.7.2016 : Vztek, menstruační cyklus a spontánnost napáchají hodně.